Spotkanie Świąteczne

19-03-2023

Przedświąteczne spotkanie jak zawsze zgromadziło wielu członków i sympatyków Stowarzyszenia Maria-Marta. Jako że od samego rana słońce zaglądało wszystkim do okien obecni na spotkaniu od samego wejścia motywowani właśnie tymi długo wyczekiwanymi promieniami uśmiechnięci i w świetnych nastrojach witali się serdecznie po długim, okresie niewidzenia.

Dowiedz się więcej

Kajetan Kajetanowicz

04-02-2023

Dziś odwiedził nas specjalny gość: KAJETAN KAJETANOWICZ

4 krotny Rajdowy Mistrz Polski
3 krotny Rajdowego Mistrza Europy
W-ce mistrz świata w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC 2 2022

Dowiedz się więcej

Spotkanie styczniowe

14-01-2023

Pierwsze spotkanie Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta w Nowym Roku rozpoczęliśmy modlitwą, w której poprowadził nas proboszcz ks. Dariusz Lerch.

Dowiedz się więcej

Spotkanie świąteczne

27-11-2022

Fotorelacja z naszego spotkania świątecznego.

Dowiedz się więcej

ADWENT

27-11-2022

Sprzątanie, zakupy, wigilia, spotkanie w gronie rodzinnym, jutrznia, kolędy, strojenie choinki, czy skrzypiący śnieg… co w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl, kiedy mówimy o Świętach Bożego Narodzenia? Jakie emocje święta w nas wywołują? Dowiedz się więcej

Pożegnanie Śp Mirosława Cieślara

16-11-2022

„Gdy miłość płacze, wiara pociesza, nadzieja pozwala żyć dalej”

Dowiedz się więcej

Podziękowanie

15-11-2022

Profesor Jan Szczepański w książce „Korzeniami wrosłem w ziemię” podkreślał swoje przywiązanie do tej ziemi. Ja o sobie mogę powiedzieć, że korzeniami wrosłam w ludzi, którzy zamieszkują tę ziemię, dlatego Ustroń już wiele lat temu stał się moją małą ojczyzną.

Dowiedz się więcej

Laur Srebrnej Cieszynianki

10-11-2022

W Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta sesja Rad Gmin Ziemi Cieszyńskiej połączona z wręczeniem Laurów Srebrnej Cieszynianki.

Dowiedz się więcej

Uśmiech i nadzieję dają dzieci, dlatego dziś integracyjnie – twórczo

15-10-2022

Uśmiech i nadzieję dają dzieci, dlatego dziś integracyjnie – twórczo

Dowiedz się więcej

REDAKCJA "INTEGRACJA" W USTRONIU

07-10-2022

W MAGAZYNIE INTEGRACJA w nr4/2022 (174) ukazała się notatka p. prezes Fundacji Integracja Ewy Pawłowskiej dotycząca jej pobytu w Ustroniu z okazji Jubileuszu E S M-M.

Tytuł: NA WŁASNE OCZY

Dowiedz się więcej

Honorowy Członek ESM-M

06-10-2022

Korzystając z okazji obchodów srebrnego jubileuszu Stowarzyszenia, pragniemy po raz pierwszy nadać tytuł Honorowego Członka Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta oraz Wspierającego Członka Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria- Marta.

Dowiedz się więcej

Wolontariusze

05-10-2022

Mówi się, że są takie wydarzenia, o których mało kto dziś pamięta, a które zmieniły losy świata. Są też ludzie o których zapominamy, a bez których nasze losy mogłyby potoczyć się zupełnie inaczej. 

Wolontariusze Stowarzyszenia Maria-Marta to właśnie tacy ludzie, którzy na lepsze zmieniają życie innych. Mogłabym długo wymieniać rzeczy, które Wam zawdzięczamy, ale nie będzie przesady jeśli powiem, że zawdzięczamy Wam wszystko.

Dowiedz się więcej

Podziękowanie dla instytucji i sponsorów

05-10-2022

Z dumą możemy zauważyć, że jako społeczeństwo coraz bardziej dostrzegamy wyzwania z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnością. Wokół nas pojawia się wiele inicjatyw, dzięki którym możliwe jest wsparcie dla potrzebujących. Istotne jest to, że specjalistyczna wiedza wcale nie jest potrzebna do tego, by nieść pomoc - wystarczy wrażliwość, empatia oraz gotowość do wspierania innych. 

Dowiedz się więcej

Jubileusz

30-08-2022

Bardzo serdecznie zapraszamy na nasz Jubileusz 25 lecia Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria - Marta, który odbędzie się 10 - 11 września 2022 r.

Dowiedz się więcej

Wolontariat

09-08-2022

Wolontariat jest znany na świecie od zawsze, a wolontariusze poświęcają bezinteresownie swój czas i energię na rzecz potrzebujących.

Dowiedz się więcej

Wspomnienia

28-07-2022

Kiedy w 1997 roku zaczęła funkcjonować wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w parafii Ustroń, ks. Piotr Wowry odwiedzając osoby wymagające szczególnej troski i opieki zauważył ich samotność i izolację.

Dowiedz się więcej

Honorowy Patronat

28-07-2022

W związku ze zbliżającymi się obchodami 25-lecia działalności Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta pragniemy podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które objęły patronatem to wydarzenie. Dziękujemy za ich zaangażowanie, pomoc, za serce okazane Naszym działaniom. Bez nich nie byłoby okazji do wspólnego świętowania.

Dowiedz się więcej

Zasięg Stowarzyszenia

28-07-2022

Do naszego Stowarzyszenia należeli i należą osoby dojeżdżające z wielu miejscowości naszego województwa: Częstochowy, Żor, Pszczyny, Jastrzębia-Zdrój, Pniówka, Pielgrzymowic, Chybia, Pruchnej, Skoczowa, Goleszowa, Cieszyna, Dzięgielowa, Wisły, Wisły Głębce i Malinki, Ustronia, Jaworza Jasienicy i Bielska.

Dowiedz się więcej

Zielone Świątki

04-06-2022

Dziękujemy pastorostwu ks. Tadeuszowi i Halinie Makula za zaproszenie. Zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci. Spotkanie rozpoczął ksiądz Tadeusz krótkim rozważaniem, zaś pani pastorowa przygotowała dla nas pyszne wypieki. Wspominaliśmy wspólne pobyty w Żorach i snuliśmy  plany na przyszłość.  Na obiad wróciliśmy do Parafii na Zielono-Świątkową jajecznicę. 

Dowiedz się więcej

Warsztaty ceramiczne

14-05-2022

W programie:

9:00 - Walne Zebranie Stowarzyszenia Maria-Marta

10:00 Warsztaty Ceramiczne

Dowiedz się więcej
© 2021 Copyright by Ewangelickie Stowarzyszenie Maria-Marta Ustroń. Projekt i wykonanie pear interactive