04-02-2023

Kajetan Kajetanowicz

Dziś odwiedził nas specjalny gość:  KAJETAN KAJETANOWICZ

4 krotny Rajdowy Mistrz Polski
3 krotny Rajdowego Mistrza Europy
W-ce mistrz świata w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC 2 2022

Ambasador wielu kampanii społecznych: swojej autorskiej – „Bezpieczni za kółkiem” oraz ORLEN Mistrzowie w drodze, Global Compact Poland, Cała Polska Czyta Dzieciom.

Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Laureat nagrody Fair-Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznana za sportową postawę w Rajdzie Barum 2015.

Spotkanie z udziałem KAJTA jak zwykle przyciągnęło wielu sympatyków jego talentu. Jako osoba bardzo rozpoznawalna w świecie Sportu  nadal pozostaje bardzo skromny i otwarty na różne inicjatywy społeczne. Chętnie znajduje czas, którego w napiętym harmonogramie między startami, treningami, testami oraz innymi wydarzeniami związanymi z promocją Zespołu pozostaje niewiele, aby pobyć ze swoimi kibicami.

Dzisiejsze spotkanie miało szczególny charakter. Prócz osób regularnie biorących udział w spotkaniach Maria-Marta nasze grono powiększyło się o licznie przybyłe dzieciaki, które podekscytowane spotkaniem z Mistrzem nie potrafiły doczekać się na jego przyjście. Mistrz pojawił się w towarzystwie córki, więc jako ojciec łatwo odnalazł się w gronie otaczających go ze wszystkich stron milusińskich. Z pasją i zaangażowaniem opowiadał o ciekawostkach sportu samochodowego, chętnie odpowiadał nawet na najtrudniejsze pytania, ale również poświęcił wiele uwagi tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jako inicjator autorskiej kampanii „bezpieczni za kółkiem” podkreślał wiele aspektów związanych zachowaniem się na drodze nie tylko dorosłych jako kierowców, ale też dzieci poruszających się pieszo. Uczestnicy otrzymali wiele gadżetów reklamowych, odblasków … .  Każdy również otrzymał plakat z osobistą dedykacją mistrza.

Na koniec Kajto zaprezentował swój samochód treningowy Subaru Impreza STI którym zdobył tytuły mistrza Polski. Ku uciesze zebranych w zabezpieczonym przez jego zespół terenie odbył się również mały pokaz umiejętności rajdowych Mistrza, który na niewielkiej przestrzeni potrafił rozpalić miłośników motoryzacji wzbudzając na koniec gromkie brawa.

Myślę że dzisiejsze spotkanie wielu osobom przyniosło dużo wrażeń, które zostaną w pamięci na długi czas. Dziękujemy ❤️❤️❤️

Pozostałe

19-03-2023

Spotkanie Świąteczne

Przedświąteczne spotkanie jak zawsze zgromadziło wielu członków i sympatyków Stowarzyszenia Maria-Marta. Jako że od samego rana słońce zaglądało wszystkim do okien obecni na spotkaniu od samego wejścia motywowani właśnie tymi długo wyczekiwanymi promieniami uśmiechnięci i w świetnych nastrojach witali się serdecznie po długim, okresie niewidzenia.

Dowiedz się więcej

14-01-2023

Spotkanie styczniowe

Pierwsze spotkanie Ewangelickiego Stowarzyszenia Maria-Marta w Nowym Roku rozpoczęliśmy modlitwą, w której poprowadził nas proboszcz ks. Dariusz Lerch.

Dowiedz się więcej

27-11-2022

Spotkanie świąteczne

Fotorelacja z naszego spotkania świątecznego.

Dowiedz się więcej

27-11-2022

ADWENT

Sprzątanie, zakupy, wigilia, spotkanie w gronie rodzinnym, jutrznia, kolędy, strojenie choinki, czy skrzypiący śnieg… co w pierwszej kolejności przychodzi nam na myśl, kiedy mówimy o Świętach Bożego Narodzenia? Jakie emocje święta w nas wywołują? Dowiedz się więcej

16-11-2022

Pożegnanie Śp Mirosława Cieślara

„Gdy miłość płacze, wiara pociesza, nadzieja pozwala żyć dalej”

Dowiedz się więcej

15-11-2022

Podziękowanie

Profesor Jan Szczepański w książce „Korzeniami wrosłem w ziemię” podkreślał swoje przywiązanie do tej ziemi. Ja o sobie mogę powiedzieć, że korzeniami wrosłam w ludzi, którzy zamieszkują tę ziemię, dlatego Ustroń już wiele lat temu stał się moją małą ojczyzną.

Dowiedz się więcej
© 2021 Copyright by Ewangelickie Stowarzyszenie Maria-Marta Ustroń. Projekt i wykonanie pear interactive